Nasze prace badawcze mają na celu wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych do procesów wytwarzania nowych przyrządów i podzespołów z półprzewodników szerokoprzerwowych. Obszarem tych badań są przede wszystkim półprzewodniki azotkowe i tlenkowe.
Azotki:
Azotek galu jest półprzewodnikiem, który dzięki swoim wyjątkowym właściwościom zmienia oblicze elektroniki wysokich częstotliwości i dużych mocy. Nasze prace skoncentrowane są na procesach wytwarzania tranzystorów GaN HEMT: badamy zależności pomiędzy właściwościami strukturalnymi i transportowymi struktur 2DEG, mechanizmy formowania kontaktów omowych i prostujących metal/GaN, nanostrukturyzację, izolację i domieszkowanie na drodze implantacji jonów oraz stabilność termiczną przyrządów. Wiedzę tę wykorzystujemy w procesach integracji struktur oraz wytwarzania przyrządów i układów MMIC a także systemów dla elektroniki wysokiej częstotliwości, wysokiej mocy i sensoryki.
Tlenki:
Przedmiotem naszych prac są właściwości cienkich warstw, nanostruktur oraz międzypowierzchni metal/półprzewodnik półprzewodników tlenkowych o strukturze krystalicznej i amorficznej oraz przezroczystych tlenków przewodzących, takich jak ZnO, In-Ga-Zn-O, SnOx i (Ru,Ir)-Si-O. Na bazie tych materiałów opracowujemy przyrządy m.in. dla elastycznej elektroniki przezroczystej, układów poboru i magazynowania energii oraz czujników chemicznych i fizycznych, a także autonomicznych systemów lab-on-a-chip, znajdujących zastosowanie w gwałtownie rozwijającej się koncepcji Internetu Przedmiotów (ang. Internet of Things, IoT).
Jesteśmy zespołem elektroników, fizyków, chemików i materiałoznawców dysponującym wiedzą i laboratoriami umożliwiającymi prowadzenie prac R&D na najwyższym poziomie.